Посібник

Пристрій складається з двох основних компонентів.

Головний модуль – антена. Розміщується на вулиці, просто неба, бажано на даху, але можна і у дворі. Головне вільний огляд неба з мінімумом перешкод на зразок будівель та дерев. За допомогою комплектного кабелю до антени підключається кімнатний модуль – WiFi роутер. До цього роутера вже можна підключати свої пристрої: ноутбуки, телефони, планшети та користуватися інтернетом як завжди. За допомогою комплектного кабелю до антени підключається кімнатний модуль – WiFi роутер. Наразі існує вже дві версії Терміналу Starlink. Старіший з антеною круглої форми і більш новий прямокутної форми. Обидва пристрої працюють однаково, але новий споживає трохи менше енергії. Вся система вимагає мінімум налаштувань та працює автоматично.

На низькій навколоземній орбіті літає велика кількість супутників компанії SpaceX. До них можна підключитися з будь-якої точки України і отримати якісний інтернет на швидкості більше 100 Мбіт/сек.

 Як правильно визначати модель терміналу Starlink?
Чи правильно далі називати моделі терміналів Starlink V1 та V2?
 
Якщо раніше терміналів Starlink було лише декілька моделей, то вже зараз відомо про чимале різноманіття моделей терміналів, які зʼявляться в найближчим часом. При цьому компанія SpaceX геть не бажає спростити життя спільноті, створюючі різні назви моделей, систематизувати котрі – ще та задачка 🙂
 
Отже ми вирішили привести класифікацію терміналів Starlink у порядок та почати використовувати технічні означення виробника, котрі зазвичай використовуються і у програмному забезпеченні Starlink.
 
Мова йде про назви типу (як приклад) rev1_pre_productionrev3_proto1 або hp1_proto1 , де ліва частина ( до символа _)це означення моделі, а права – версія моделі. Отже тепер ми не будемо використовувати означення V1, бо туди підпадають всі версії rev1 та rev2 (та й більше ця модель не виробляється та не продається), або V2 – котра по суті є rev3 тої чи іншої версії.
 
Відтепер ми будемо користуватись тими ж означеннями, що й виробник, щоб спростити класифікацію моделей. Як існуючих, так і нових, котрі ще не доступні у продажу, але ми знаємо що вони вже тестуються 😉
 
На картинці перелічені всі основні відомі нам моделі (без уточнень доступних версій). Більш детальна інформація буде з часом сформована та надана у спільноті Народний Starlink.
 

Більше інформації в pdf довіднику "Застосування супутникового зв’язку STARLINK"